TESİSİMİZ

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde 8005 m² açık 4470 m² kapalı alanda kurulu fabrikamız -70 ͦC şoklama üniteleri, soğuk hava depoları ile ülkemizde kurulu en önemli su ürünleri tesislerinden birisidir.


2011 yılında faaliyete geçen tesisimizde balıkçılık ve yetiştiricilik yoluyla elde edilen su ürünleri işlenmekte ve taze/soğutulmuş ve/veya dondurulmuş olarak AB ve Rusya Federasyonu başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmektedir. Tesisimizde işlenerek ihraç edilen ürünlerin başında alabalık, çipura ve levrek gelmektedir.

2012 yılında tesisimiz T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının denetimini başarıyla tamamlayarak AB numarasını almıştır. AB numarasının temini ile birlikte AB ve diğer ülkelere yapılan ihracatlarda önemli artışlar meydana gelmiştir.Tesisimizin AB numarası TR 07 20 30 40 529'dur.

2013 yılında tesisimiz Rusya Federasyonu Federal Veterinerlik ve Bitki Karantina Servisinin denetimini başarıyla tamamlayarak Rusya Federasyonuna ihracat izni almıştır.

Üretilen ve ihraç edilen ürün miktarında ciddi artışların yaşanacağı öngörülen tesisimiz su ürünleri alanında önemini arttırarak faaliyetlerini devam ettirecektir.

© 2014 www.tsm.com.tr, Tüm hakları saklıdır. TSM Deniz Ürünleri bir SAGUN GRUP kuruluşudur