ORKİNOS YETİŞTİRİCİLİĞİ
AV VE YETİŞTİRME

Orkinos avcılığı 25 MAYIS – 25 HAZİRAN tarihleri arasında Akdeniz' in Uluslararası sularında yapılmaktadır.

Av gemilerimiz tarafından avlanan orkinos balıkları destek gemilerimizden dalgıçlar tarafından taşıma gemisindeki kafeslere transfer edilmektedir. Taşıma gemileri arkalarına bağlı olan orkinos kafeslerine saatte 1 mil hızla çekerek İzmir'debulunan çiftliğimize getirirler.

İzmir ili Karaburun Toprakada mevkiinde 76 dönüm deniz yüzeyinde GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI'NDAN Kiralanmış çiftlikte 50 m çapında 25 m derinliğinde 8 adet kafes bulunmaktadır. Çiftliğimizin yıllık kapasitesi 1000 tondur.

Taşıma gemileri tarafında çiftliğe getirilen orkinos balıkları temmuz ayından itibaren hasat edilinceye kadar kolyoz, uskumru, ringa ve sardalya balıkları tarafından beslenmektedir.

HASAT VE İŞLEME

6 – 7 ay beslenen balıkları hasat edilip taze ve bütün olarak Japon gemisine teslim edilerek ( ihracat edilerek ) burada işlenmektedir.

Ayrıca hasat edilen balıklar kendi gemimizde paketlenerek taze soğutulmuş olarak veya Antalya da bulunan işleme tesisimize taze soğutulmuş ve dondurulmuş olarak işlenerek Japonya başta olmak üzere Dünyanın birçok ülkesine ihracat edilmektedir.

Yüksek et kalitesinden orkinos balığımız Dünya pazarında kısa zamanda önemli ve güçlü bir yer edinmiştir.

© 2014 www.tsm.com.tr, Tüm hakları saklıdır. TSM Deniz Ürünleri bir SAGUN GRUP kuruluşudur